Rower bezpieczny i zadbany

Uaktualniono: 13.09.2019 / Sekcja: / pdf
rower na rynku przy stojaku na rowery Fot. M.Foltyn

Nowa stacja naprawy rowerów zamontowana została przy rondzie w Brzezince. Rowerzyści mają także do dyspozycji więcej bezpiecznych stojaków rowerowych -–kolejne pojawiły się m.in. na Rynku.

Coraz chętniej korzystamy z ekologicznych środków transportu, na rowerze dojeżdżamy do pracy czy do znajomych, jest to też częsty sposób na spędzenie czasu z rodziną. Dlatego miasto stara się zapewnić jak najlepsze warunki rowerzystom – rozbudowuje sieć tras rowerowych, zapewnia też odpowiednią infrastrukturę.

W różnych częściach Gliwic stawiane są stacje naprawy rowerów, przy których każdy  właściciel jednośladu może samodzielnie wykonać drobne naprawy. Coraz więcej jest też bezpiecznych stojaków na rowery, czyli takich, do których rower można przypiąć za ramę, a nie za koło, które łatwo zdjąć.

W ostatnim czasie Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych przygotował nowe parkingi rowerowe na rogu ul. Barlickiego i Zwycięstwa, przy ul. Dolnych Wałów i na Rynku. Nową stację naprawy rowerów, wraz ze stojakami rowerowymi, zamontowano z kolei przy rondzie w Brzezince. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking