Pracodawca przyjazny rowerzystom. Znasz takiego?

Dodano: 03.07.2017 / Sekcja:
rower

Stowarzyszenie Gliwicka Rada Rowerowa ogłosiło konkurs „Firma Przyjazna Rowerzystom”, który wyłoni zakłady i instytucje (w tym również szkoły) zachęcające swoich pracowników do dojazdów rowerem do pracy.

Od dziś każdy może zgłaszać firmę, która promuje ekologiczną i ekonomiczną formę dojazdu do miejsca zatrudnienia, czyli na rowerze.

Taka forma dojazdu jest nie tylko zdrowa, ale przyczynia się również do zrównoważonego rozwoju miasta. Każda osoba może zgłosić firmę z Gliwic lub powiatu gliwickiego, która według niego zasługuje na wyróżnienie, oferując np. bezpieczny parking rowerowy, prysznic czy dodatki motywujące dla rowerzystów – wyjaśnia Ewa Lutogniewska z Gliwickiej Rady Rowerowej.

Aby zagłosować, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.grr.org.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 sierpnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 września, czyli w Dzień Bez Samochodu. Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.grr.org.pl. Patronat nad konkursem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i Starosta Gliwicki Waldemar Dombek. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking