Aktualności | Pierwszy sparing: Piast na piątkę

Pierwszy sparing: Piast na piątkę

Opublikowane: 14.08.2017 / Sekcja: Miasto

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym tego lata futsalowa drużyna Piasta Gliwice pokonała ósmą drużynę czeskiej Futsal Ekstraklasy – FC Trinec 5:0. Dwie bramki dla gliwiczan strzelił Szadurski, a po jednej Bugański, Dubiel i Dewucki.

Do kontrolnego meczu Piast przystępował po sporych zmianach i pod wodzą nowego trenera. Wyrównany Do 15 minuty mecz był wyrównany. Wówczas Widuch zagrał do Bugańskiego, ten z kolei uderzył z pierwszej piłki z 15 metra zaskakując bramkarza z Trzyńca. W 18 min po zagraniu od Widucha – Szadurski najpierw głową próbował pokonać czeskiego golkipera, ale czujny zawodnik Piasta dobił swój strzał i było już 2:0. W 27 min Szadurski zdecydował się uderzyć z podbicia i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku podwyższył wynik na 3:0. W tym przypadku także asystę zaliczył Widuch. Chwilę później Czesi mogli zdobyć pierwszego gola, ale w ostatniej chwili Grecz wybił futbolówkę z linii bramkowej. Na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy Trzyniec miał jeszcze przedłużony rzut karny, pewnie jednak strzał Przyczko obronił Widuch. W 54 minucie Dubiel chytrym strzałem podwyższył wynik na 4:0. Chwilę później premierowego gola zdobył Dewucki podwyższając wynik do 5:0.