Aktualności | Piast lepszy od beniaminka z Białegostoku

Piast lepszy od beniaminka z Białegostoku

Opublikowane: 10.10.2017 / Sekcja: Miasto

Futsalowcy Piasta udanie rozpoczęli sezon 2017/18, bo od zwycięstwa nad AZS UG Gdańsk 6:0. W drugiej kolejce, już przed własną publicznością gliwiczanie podejmowali MOKS Słoneczne Stok Białystok.

Beniaminek okazał się wymagającym przeciwnikiem, ale nie dal rady strzelić nawet jednego gola gospodarzom tego meczu. Piast wygrał 4:0, a łupem bramkowym podzieli się Mirga Grecz, Bonifacio i Dewucki.

W pierwszych minutach spotkania inicjatywa należała do gości, ale nie udokumentowali tego żadnym celnym strzałem. Piast przejął piłkę, zamykając białostoczan pod ich bramką. Goście próbowali wypracować sobie przewagę poprzez włączanie do ofensywy bramkarza Norberta Jędruczka. Dobrze w gliwickiej bramce spisywał się Aleksander Waszka. W 15 minucie Dewucki zagrał do Mirgi, który podał na prawą stronę do Piskorza. Kapitan Piasta w tym czasie urwał się obrońcom gości, dostał powrotne podanie od Piskorza i precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego spotkania. Po przerwie zawodnicy Piasta grali w ofensywie strzelając trzy i nie tracąc żadnej bramki. W 26 minucie, po rogu – Szadurski zagrał do Grecza, który uderzył w długi róg, piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do białostockiej bramki. W 35 minucie gliwiczanie przeprowadzili akcję, która przyniosła im trzeciego gola. Wtedy to Grecz zagrał do Mirgi, ten uderzył z dystansu – bramkarz Słonecznych odbił futsalówkę wprost pod nogi Lucasa, który umieścił ją w bramce. Był to premierowy gol Brazylijczyka w barwach Piasta. Goście dążyli do zdobycia choćby honorowej bramki. Otwarta gra skończyła się jednak stratą czwartego gola. Już w 40 minucie Lukas przejął piłkę, zagrał do Dewuckiego, który uderzeniem z 15 metrów trafił w okienko, ustalając końcowy wynik meczu na 4:0. (Piast Gliwice)