Aktualności | Orientuj się w Gliwicach!

Orientuj się w Gliwicach!

Fot. GKT Cyrkino Facebook

Orientuj się w Gliwicach!

Opublikowane: 14.09.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Sport 

Nieważne, czy jesteś amatorem, czy zawodowym sportowcem, wolisz działać indywidualnie, czy raczej w zespole – jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i przy okazji poznawać nowe miejsca, koniecznie wystartuj w zimowej edycji popołudniowo-wieczornych biegów na orientację ,,PoWIno”, organizowanych przez Gliwicki Klub Terenoznawczy ,,Cyrkino”. Spotkania będą organizowane w niemal każdy drugi czwartek miesiąca, od października do marca, w różnych lokalizacjach na terenie Gliwic. Udział jest bezpłatny.

Głównym założeniem cyklu ,,PoWIno” jest popularyzacja Orienteeringu – formy aktywności fizycznej, polegającej na przemieszczaniu się pieszo pomiędzy wyznaczonymi punktami, przy użyciu mapy i kompasu – a także uatrakcyjnienie oferty sportowej dla mieszkańców Gliwic i okolicznych miast. 

W biegach na orientację może wystartować każdy – zarówno amator, jak i sportowiec, solo lub w zespole i niezależnie od wieku. Organizatorzy przewidzieli bowiem kilka kategorii: indywidualną (o różnym stopniu trudności) oraz rodzinną (grupową). Ponadto osoby, które biorą udział w biegu po raz pierwszy i nie znają jego zasad, będą mogły liczyć na pomoc ze strony organizatorów.

Gry terenowe będą startowały w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00, w różnych lokalizacjach na terenie Gliwic. Jedynie w lutym – ze względu na ferie zimowe – będzie to trzeci czwartek miesiąca. 

Harmonogram spotkań: 

  • 12 października – Kopernik
  • 9 listopada – Trynek
  • 14 grudnia – Starówka
  • 11 stycznia – Wojska Polskiego
  • 15 lutego – Sośnica
  • 14 marca – Kopernik

Najbliższy bieg na orientację – zaplanowany na czwartek, 12 października, na godz. 17.00 – wyruszy sprzed Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Kopernika 63.

Udział w grach terenowych jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy, z którymi nie warto zwlekać. Imprezy cieszą się bowiem sporym zainteresowaniem – poprzednia edycja, w ramach której zorganizowano 3 spotkania, zgromadziła w sumie około 500 zawodników – zarówno z Gliwic i regionu, jak również miast w południowej Polsce.

Aby wystartować, warto śledzić stronę cyrkino.gliwice.pttk.pl, na której publikowane są formularze zgłoszeniowe, a także Facebooka: www.facebook.com/gktcyrkino. Odpowiedzi na dodatkowe pytania udziela kierownik cyklu – Marek Okuń, pod numerem tel. 515-613-423 oraz adresem e-mail szaman_koniu@o2.pl. (ml/GTK „Cyrkino”)