Aktualności | „Odblaskowe pierwszaki” świecą przykładem

„Odblaskowe pierwszaki” świecą przykładem

Fot. D. Nita-Garbiec/ UM w Gliwicach

„Odblaskowe pierwszaki” świecą przykładem

Opublikowane: 20.10.2022 / Sekcja: Miasto  Oświata 

Jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych? Co oznaczają poszczególne kolory w sygnalizacji świetlnej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań z zakresu bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej poznali najmłodsi uczniowie podczas spotkań edukacyjnych „Odblaskowy pierwszak” zorganizowanych w ramach akcji „Bezpieczne Gliwice”.


Spotkania edukacyjne pod nazwą „Odblaskowy pierwszak” odbyły się w poniedziałek i wtorek (17 i 18 października) na Scenie Bajka przy ul. Dolnych Wałów 3. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych z 30 gliwickich szkół podstawowych. 


Do edukacji przez zabawę zaprosili aktorzy z „Teatru Nie - Wielkiego Pompon z Bąblem”, którzy wraz z dziećmi odegrali przedstawienie pt. „Bąbel w drodze do szkoły, czyli wychowanie komunikacyjne na wesoło”. W trakcie interaktywnego spektaklu najmłodsi gliwiczanie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz jak właściwie zachowywać się w miejscach publicznych.


Podczas spotkań przepisów ruchu drogowego dzieci uczyły się także z Misiem Strażnikiem – maskotką gliwickiej Straży Miejskiej, strażniczką miejską oraz policjantem. 


Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe worko-plecaki, dzięki którym będą bardziej widoczni w drodze do szkoły i ze szkoły.


Przedstawienia „Odblaskowy pierwszak” zorganizowane zostały po raz kolejny przez Centrum Ratownictwa Gliwice w ramach programu „Bezpieczne Gliwice”, finansowanego z budżetu miasta. W realizacji projektu uczestniczyły również Straż Miejska oraz Komenda Miejska Policji w Gliwicach. (ml/CRG)

 

Miś Strażnik, strażniczka miejska i policjant na scenie Dzieci oglądające przedstawienie Fragment przedstawienia Fragment przedstawienia