Młodzi, zaangażowani

Uaktualniono: 30.09.2019 / Sekcja: / pdf
Młodziezowa Rada Miasta Fot. Ł.Fedorczyk

Łączy ich wiele. Wszyscy są pełni zapału i zaangażowani w działalność na rzecz swoich małych ojczyzn. 30 września młodzi radni z całego kraju spotkali się w gliwickim Ratuszu, by wspólnie obradować podczas Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad.

Młodzi ludzie często boją się angażować i wyrażać własne zdanie. My wychodzimy im naprzeciw i spotykamy się, by współpracować i rozmawiać o sprawach dla młodzieży najważniejszych – mówi Dawid Puchalski, organizator wydarzenia i przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice. Przedmiotem obrad była m.in. strategia polityki młodzieżowej, przygotowana dla Gliwic przez młodzieżowych radnych.

W konferencji wzięli udział również przedstawiciele Rady Miasta Gliwice na czele z przewodniczącym Markiem Pszonakiem oraz posłowie ziemi gliwickiej. Gościem specjalnym był prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. – To bardzo ważna dla przyszłości młodych gliwiczan działalność. Młodzi zaangażowani w sprawy społeczne później lepiej radzą sobie w życiu społecznym i biznesie – mówił prezydent Gliwic.

Młodzieżowa Rada Miasta Gliwice jest organem samorządowym młodzieży. W jej wchodzi 21 radnych, uczniów gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. MRM pełni funkcje doradcze przy Radzie Miasta Gliwice oraz pracuje społecznie na rzecz gliwickiej młodzieży. Więcej informacji na temat działalności MRM można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach, w zakładce Młodzieżowa Rada Miasta. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking