Aktualności | Kierowcy! Uwaga na „ósemki” przy DK 88 i rejon placu Piłsudskiego!

Kierowcy! Uwaga na „ósemki” przy DK 88 i rejon placu Piłsudskiego!

fot. ZDM Gliwice

Kierowcy! Uwaga na „ósemki” przy DK 88 i rejon placu Piłsudskiego!

Opublikowane: 04.05.2023 / Sekcja: Miasto  Utrudnienia na drogach 

W przyszłym tygodniu kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Pierwsze z nich obejmie wyłączenie z ruchu – po jednym pasie w każdym kierunku – alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK 88). Prace rozpoczną się we wtorek 9 maja ok. godz. 10.00. Dwa dni później (11 maja) rozpocznie się budowa fragmentu drogi dla rowerów, który połączy ścieżkę prowadzącą z placu Piłsudskiego w kierunku ul. Orlickiego.

Rozpoczynające się planowo we wtorek prace na DK 88 będą prowadzone etapami, z uwagi na konieczność naprawy dźwigarów wiaduktu znajdującego się nad aleją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w przebiegu ul. Tarnogórskiej. W miejscu robót, które potrwają maksymalnie kilkanaście dni, obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W przypadku budowy fragmentu drogi dla rowerów, który połączy ścieżkę prowadzącą z placu Piłsudskiego w kierunku ul. Orlickiego, kierowcy od 11 maja będą musieli liczyć się z nieznacznymi utrudnieniami. Prace prowadzone będą przy częściowym zajęciu prawego pasa ul. Orlickiego, na wysokości placu Piłsudskiego i ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Roboty w tym miejscu potrwają do końca czerwca.

ścieżka przy pl. Piłsudskiego