Aktualności | Imprezy w Fabryce

Imprezy w Fabryce

Opublikowane: 13.10.2010 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

• 15 października w Starej Fabryce Drutu (ul. Dubois 22) wystąpi zespół Voo Voo. Początek – godz. 20.00. Formacja Wojtka Waglewskiego obchodzi w tym roku 25-lecie działalności.

To jedna z najbardziej pracowitych grup w historii polskiej muzyki. W swoim dorobku ma blisko 40 płyt, a rokrocznie gra blisko 100 koncertów. Voo Voo wykonuje jazz, rocka, elementy muzyki etnicznej. Bilety na imprezę są do nabycia w salonie wydawniczym „Czas” (ul. Zwycięstwa 1) oraz przed koncertem w Fabryce.
• 16 października przy ul. Dubios 22 zostanie otwarta wystawa prac Krakowskiej Grupy Fotograficznej „Konfrontacja/KGF Tryptyki”. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.00. KGF to krakowsko-śląski kolektyw, który powstał trzy lata temu. Łączy ludzi zainteresowanych i zajmujących się dokumentem, reportażem oraz fotografią uliczną. Grupę współtworzą miłośnicy fotografii, reporterzy, dziennikarze i podróżnicy. – Zbiorowym projektem konfrontujemy nasze spojrzenia fotograficzne. Przyjęta forma tryptyków, mini-historii opowiedzianych przez poszczególnych autorów, stała się punktem wyjścia i wspólnym mianownikiem wystawy. Nie ograniczając indywidualnego podejścia do fotografii każdego z nas, prezentujemy zbiór zdjęć o współczesności i człowieku – opowiadają artyści. Materiał miał swoją premierę jako publikacja multimedialna na stronie internetowej KGF oraz był częściowo prezentowany w ramach Galerii Bezdomnej w Tarnowie w 2009 roku. Wystawa w Fabryce będzie czynna do 14 listopada.
• W Gliwicach startuje I Festiwal Morza „Nad Kanałem”. 17 października w Starej Fabryce Drutu wystąpią szantowe grupy: Cztery Refy, Indygo, Sąsiedzi i Banana Boat. Początek – godz. 18.00. Bilety do kupienia w serwisie Folk24.pl lub w Fabryce przed koncertem. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie GTW, zespół Sąsiedzi oraz Agencja INVINI. Przedsięwzięcie wspiera Stowarzyszenie „Cała Naprzód” oraz miejski samorząd. Szczegóły na stronie internetowej www.nadkanalem.pl.
• Stowarzyszenie Ludzie Lasu oraz „Mata” zapraszają na imprezę spod szyldu „Ludzie Lasu Session”. 22 października na scenie w Starej Fabryce Drutu pojawi się donGURALesko. Raper z Poznania będzie promował swoją nową płytę „Totem Leśnych Ludzi”. Wystąpią również: Mohito Conga (fire&drums), Tru Kru, Dżentelmenels, Dj Hopbeat, Dj Totenton, Dj HWR, B’Boye Lion Kingz Crew. Start – godz. 19.00. Bilety do nabycia na ticketpro.pl, w sklepach: Andergrand, Empik, Tabakiera i salonie wydawniczym „Czas”. (bom)
Informacje: Łukasz Kasprzyk ze Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, tel. 604 885 746