Dotknij świata innowacji!

Uaktualniono: 16.11.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

Wystąpienie inaugurujące FiT wygłosił Jan Filip Staniłko, zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju (fot. UM Gliwice)

W Centrum Edukacji i Biznesu ,,Nowe Gliwice” rozpoczął się Festiwal Innowacji i Technologii. Wydarzenie jest organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Konferencję otworzyli: prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej oraz Bogdan Traczyk, prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

W Gliwicach jest tak niskie bezrobocie, że zaczęło brakować rąk do pracy. Stajemy się namiastką Doliny Krzemowej, w której bardzo dobrze układa się współpraca między start-upami i biznesem. Nowe Gliwice, wraz z działającymi tam firmami branży nowych technologii, są miejscem właśnie takiej współpracy. Wspieramy ją i widzimy zadowalające efekty – mówił podczas otwarcia FiIT prezydent Zygmunt Frankiewicz.

Podstawą rozwoju jest dobra współpraca między nauką, biznesem i samorządem. W Gliwicach ten model działa bez zarzutu – dodał rektor Arkadiusz Mężyk.

Co przed nami?

Przed nami m.in. spotkanie z prezenterem telewizyjnym i radiowym Jarosławem Kuźniarem w ramach panelu "Media i innowacje" (godz. 15.30). Wstęp wolny.

W ramach dwudniowego Festiwalu przewidziano m.in. V Międzynarodowe Forum Innowacji – Nowe Technologie, Nowe Horyzonty, czyli debaty z udziałem międzynarodowych ekspertów i praktyków na temat innowacji i potencjału inwestycyjnego Gliwic. MedicaSilesia to z kolei panele dyskusyjne dotyczące rozwoju i przyszłości medycyny w obszarze robotyki i sztucznej inteligencji. Odwiedzający Festiwal będą mieli okazję ,,dotknąć” innowacyjnych rozwiązań 10 firm oraz jednostek badawczo-rozwojowych, które będą wystawcami podczas targów, a także nawiązać nowe relacje biznesowe w trakcie spotkań  brokerskich.

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają na konferencję Badania, Rozwój, Innowacje – Nauka w dobie globalnego transferu technologii. To wydarzenie poruszające zagadnienia kooperacji pomiędzy biznesem a nauką, podczas którego w gronie ekspertów zostaną omówione dobre praktyki i najciekawsze technologie Politechniki Śląskiej o potencjale międzynarodowym.  17 listopada odbędzie się także panel dyskusyjny Innowacje – Start-upy – Rozwój – Finansowanie oraz gala konkursu Innowator Śląska 2016, podczas której wyróżnione zostaną innowacyjne osiągnięcia przedsiębiorstw i instytucji naukowych naszego regionu.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest organizowana przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., Miasto Gliwice i Politechnikę Śląską. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fi-it.pl.

Konferencję otworzyli: prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej oraz Bogdan Traczyk, prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju. (fot. M. Foltyn)
wystawcy
Fot. M.Foltyn

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking