Aktualności | Energia, ekologia, eksploatacja – naukowo o środowisku

Energia, ekologia, eksploatacja – naukowo o środowisku

Energia, ekologia, eksploatacja – naukowo o środowisku

Opublikowane: 01.06.2022 / Sekcja: Miasto 

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii i inne działania służące ochronie środowiska są dzisiaj koniecznością. Nie da się dłużej postępować tak, jakby Ziemia była niezniszczalna, a jej zasoby niewyczerpane. Tym zagadnieniom poświęcona zostanie czterodniowa, VII międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna Energy, Environment, Intelligent Use of Minerals: Management and Sustainable Development, rozpoczynająca się 6 czerwca w filii Politechniki Śląskiej w Rybniku. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Gliwic Adama Neumanna, który zasiądzie również w Komitecie Honorowym Konferencji.

W ramach konferencji przewidziano m.in. wyjazdy studyjne uczestników do zakładów energetyczno-górniczych i do miejsc zagospodarowania działalności pogórniczej w środowisku naturalnym. Naukowcy, specjaliści dziedzinowi i samorządowcy zapoznają się także z działaniami niskoemisyjnymi i proekologicznymi w regionie. – Traktujemy tę konferencję jako promocję nauki i gospodarczych osiągnięć regionu wynikających ze stosowania najnowszych rozwiązań naukowo-technicznych oraz praktycznego wykorzystania maszyn i urządzeń. Rozszerzamy też dotychczasowe zagadnienia konferencyjne o szeroko pojętą tematykę pozyskania zielonej energii i ochronę środowiska – mówi dr hab. inż. Henryk Badura, przewodniczący komitetu naukowo-programowego konferencji.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.polsl.pl/cku/konferencja-2022-06