Seniorze - to Twoja karta!

Dodano: 02.01.2015 / Sekcja: / drukuj / pdf

Od 5 stycznia mieszkańcy powyżej 67. roku życia mogą otrzymać imienną Kartę Seniora umożliwiającą korzystanie z uprawnień w ramach programu „Gliwicki senior 67+ i 75+”.

Wykaz podmiotów, w których obowiązują cenniki dla seniorów 67+ i 75+

Cenniki obowiązują na krytych pływalniach: „Delfin” (ul. Warszawska 35), „Mewa” (ul. Mewy 36) i „Olimpijczyk” (ul. Oriona 120), sztucznym lodowisku „Piruet” (ul. Oriona 120), kortach tenisowych MZUK (ul. Kosynierów 6) oraz w Palmiarni Miejskiej (ul. Fredry 6), Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach, Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a), Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach (ul. Bojkowska 37) oraz Radiostacji Gliwickiej (ul. Tarnogórska 129).

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „Gliwicki senior 67+ i 75+” podmioty prowadzące działalność gospodarczą oraz inne podmioty prywatne. Wniosek o przystąpienie do programu jest do pobrania TUTAJ – zachęca Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Co należy zrobić, aby otrzymać Kartę Seniora?

Osoby zainteresowane powinny wypełnić wniosek o jej wydanie. Można go pobrać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach lub ze strony internetowej Miasta Gliwice (bezpośredni link - TUTAJ).

Złożenie wniosku i odbiór Karty Seniora

Wniosek należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Gliwicach na stanowisku Konsultanta ds. Osób Niepełnosprawnych, okazując przy tym do wglądu dokument tożsamości ze zdjęciem. Karta Seniora zostanie wydana po pozytywnej weryfikacji wniosku w dniu jego złożenia.

Informacje dodatkowe:

  • Karta Seniora ważna jest tylko z dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość osoby uprawnionej.
  • Podmioty uczestniczące w programie będą oznaczone naklejką informacyjną „Gliwicka Karta Seniora”.
  • Karta Seniora i pierwszy duplikat wydawane są bezpłatnie. Wydanie drugiego i każdego kolejnego duplikatu podlega opłacie w wysokości 20 zł za każdą kartę.

Uwaga! Chcesz korzystać ze zniżek? Do końca marca wystarczy, że okażesz dokument tożsamości ze zdjęciem. Od 1 kwietnia konieczne będzie także posiadanie Karty Seniora. Wyrób ją już teraz, nie zwlekaj !

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking