Aktualności | Kolorowe zamieszanie

Kolorowe zamieszanie

Kolorowe zamieszanie

Opublikowane: 18.07.2016 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

Kto powiedział, że graffiti musi być namalowane? Przy Hospicjum Miłosierdzia Bożego powstanie instalacja z włóczki (ang. yarn bombing). Chcesz się włączyć do kolorowej akcji? Podaj dalej... włóczkę!

Przestrzeń publiczna czasem bywa nieprzyjazna i szara. Co można zrobić, żeby ją ubarwić? – to pytanie zadali sobie członkowie Stowarzyszenia Przed Siebie i... wpadli na pewien pomysł. ‒ Yarn bombing to forma dekorowania przestrzeni miejskiej, która niczego nie niszczy, a wywołuje uśmiech przechodniów. Chcemy zawiesić włóczkowe dekoracje przy Hospicjum Miłosierdzia Bożego, bo tam przebywają ludzie, którym odrobina uśmiechu jest bardzo potrzebna. Chodzi o to, żeby to miejsce kojarzyło się z kolorem, uśmiechem i życiem, na przekór potocznemu wyobrażeniu – tłumaczy Anna Moszyńska ze Stowarzyszenia Przed Siebie.

Sukces wiosennej akcji „Kobieta kobiecie... torebkę”  (wówczas zbierano torebki, które trafiły do potrzebujących kobiet) zainspirował aktywistów ze Stowarzyszenia Przed Siebie i zaprosili oni gliwiczan do kolejnej zbiórki – tym razem kolorowej włóczki. ‒ Naszym celem jest zrobienie pozytywnego zamieszania i „pokolorowanie” szarej rzeczywistości – mówi Anna Moszyńska.

Wszystkie zalegające w szafach kolorowe włóczki, nieużywane druty i szydełka można przynosić do restauracji Magnes (ul. Plebańska 9). Zbiórka materiałów potrwa do 1 sierpnia, później odbędzie się wspólne dzierganie ozdób, które zostaną zainstalowane na drzewach rosnących przy hospicjum. Każde ręce do pracy będą mile widziane – osoby, które nie mają doświadczenia w szydełkowaniu albo robieniu na drutach, będą mogły skorzystać z pomocy członków Stowarzyszenia Przed Siebie. (mm)