Aktualności | Jak oni biegali! BRAWO!

Jak oni biegali! BRAWO!

Opublikowane: 24.10.2016 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Sport

Największa impreza biegowa w naszym mieście za nami. Ponad 1000 osób, zarówno z kraju jak i z zagranicy, wzięło udział w III Półmaratonie Gliwickim. Pierwsze miejsce zajął pochodzący z Ukrainy Andrij Starżyński.

W niedzielnym półmaratonie pobiegło dokładnie 1176 osób. Tylko pięciu zawodników nie ukończyło 21 kilometrowej trasy. Takie informacje przekazał nam organizator imprezy, czyli Fundacja Bieg Rzeźnika. Trasę najszybciej przebiegł pochodzący z Ukrainy Andrij Starżyński, który ukończył bieg w jedną godzinę i dziesięć minut. Miejsce drugie zajął Marcin Cieplak, a trzeci był Wiktor Nagiznjak.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza z wielkiego zaangażowania wolontariuszy, którzy z wielkim entuzjazmem włączyli się w pomoc. Zgłosiło się blisko 400 uczniów z wielu gliwickich szkół. Bardzo chciałbym im za to podziękować – powiedział „MSI – GLIWICE” Mirosław Bieniecki, dyrektor biegu.

Biegowi głównemu towarzyszyły zawody Nordic Walking, a także ćwierćmaraton (dystans 10 kilometrów). Dzień wcześniej odbyły się biegi dla najmłodszych. Poza zmaganiami sportowymi organizatorzy przygotowali m.in. pokazy sprzętu sportowego i strażackiego.

III Półmaraton Gliwicki został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Szczegółowe informacje, w tym wyniki i mapę trasy, można znaleźć na stronie www.polmaratongliwicki.pl (pm)