Piątkowych utrudnień na Zabrskiej nie będzie

Dodano: 17.11.2016 / Sekcja:
most

fot. I. Jasnowska

Zapowiadanych utrudnień w ruchu w okolicach wiaduktu na Zabrskiej nie będzie. Prace remontowe na moście (zaplanowane na 18 listopada) przełożono.

Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów SA planowało 18 listopada (piątek) wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Zabrskiej w rejonie wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi. Powodem miało być częściowe betonowanie elementu konstrukcyjnego mostu. Prace miały trwać kilka godzin i zakończyć się tego samego dnia.

W dzisiejszym komunikacie czytamy, że prace nie zostaną wykonane w podawanym wcześniej terminie i zmian w organizacji ruchu nie będzie. Nowy termin prac remontowych nie jest jeszcze znany.

Nie zmieniają się natomiast plany odnośnie oświetlenia; most zostanie oświetlony, a elementy jego konstrukcji będą dodatkowo iluminowane. – Realizacja tej inwestycji jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Dotychczasowe oświetlenie mostu zostało zdewastowane, a firma Tauron – właściciel urządzeń oświetleniowych zainstalowanych na moście – odmówił modernizacji i ponownego uruchomienia oświetlenia – mówi Mariola Pendziałek, naczelnik Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

fot. P. Młynek

Oświetlenie wiaduktu będzie kosztować ponad 150 tys. złotych. Ma być gotowe do końca listopada. Środki na inwestycję bedą pochodzic z budżetu Miasta Gliwice. (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking