Aktualności | Wynik gorszy niż gra

Wynik gorszy niż gra

Opublikowane: 12.12.2016 / Sekcja: Miasto  Sport

W 19. kolejce piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał u siebie z Legią Warszawa 1:5 (0:2). Honorową bramkę dla gliwiczan przepięknym strzałem z dystansu zdobył Igor Sapała.

Pierwsi do ataku ruszyli piłkarze Piasta, którzy odważnie zaczęli to spotkanie. Niebiesko-Czerwnoni stwarzali sobie lepsze sytuacje strzeleckie, ale zarówno Sasa Zivec i Maciej Jankowski nie potrafili pokonać Arkadiusza Malarza. Skuteczniejsi byli goście, którzy za sprawą Miroslava Radovicia otworzyli wynik rywalizacji. Wojskowi podwyższyli jeszcze przed przerwą, a piłkę do siatki wbił Nemanja Nikolić. Po zmianie stron również aktywniejsi byli podopieczni Radoslava Latala, ale w dalszym ciągu brakowało im skuteczności. Okazje do strzelenia bramki mieli Tomasz Mokwa, Radosław Murawski oraz dwukrotnie Zivec. Żaden z nich nie był w stanie trafić do zaczarowanej bramki Malarza. Przyjezdni wychodzili z szybkimi kontrami i punktowali Niebiesko-Czerwonych, zdobywając kolejne bramki. – Co mogę powiedzieć? Wynik jest jaki jest... Trudno się o tym mówi, bo zagraliśmy dobry mecz. Chcieliśmy grać otwartą piłkę i myślę, że tak było. Legia wykorzystała nasze błędy – komentował trener gliwickiego Piasta Radoslav Latal.  – W drugiej połowie – szczególnie w jej pierwszych minutach – też graliśmy dobrze. Chcieliśmy strzelić kontaktowego gola, ale nie udało nam się. Poszła jedna kontra, padła bramka i było już po meczu – dodał. – Wynik mógł być lepszy... Jeśli chce się wygrać z Legią to trzeba zagrać na 120% i nie można popełniać błędów – mówił szkoleniowiec.

Honorowego, ale jakże pięknego, gola dla gospodarzy pod koniec spotkania zdobył Igor Sapała. Uderzenie z dystansu było naprawdę piękne, piłka wpadła w samo okienko bramki Arkadiusza Malarza.