Aktualności | Ważna wygrana Piasta!

Ważna wygrana Piasta!

Opublikowane: 31.10.2016 / Sekcja: Miasto  Sport

W 14. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast wygrał przed własną publicznością z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:1 (1:0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Josip Barisić i Michał Masłowski, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach gliwickiego klubu.

W porównaniu do poprzedniego ligowego meczu w podstawowym składzie Piasta nastąpiły cztery zmiany. Od pierwszej minuty zagrali Tomasz Mokwa, Paweł Moskwik, Marcin Pietrowski i Radosław Murawski. Uros Korun nie mógł wystąpić w tym spotkaniu z powodu czterech żółtych kartek. W Bruk-Bet Termalice zagrali Kornel Osyra oraz Wojciech Kędziora, którzy w przeszłości bronili barw Piasta Gliwice. Po raz pierwszy w tym sezonie w meczowej osiemnastce Piasta znalazł się Sebastian Musiolik.

Początek rywalizacji był dość wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownych sytuacji strzeleckich aż do 37. minuty, kiedy to blisko bramki gości znalazł się Josip Barisić. Uderzenie Chorwata było jednak niecelne, a Krzysztof Pilarz nie musiał interweniować. Chwilę później próbował Sasa Żivec, ale on także nie trafił w światło bramki.

Wynik otworzył Michał Masłowski, który pod koniec pierwszej połowy precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości. Pomocnik Piasta trafił w samo okienko bramki. Po przerwie zaatakowali goście. W 55 min. meczu Patrik Misak obrócił się z piłką i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Jakub Szmatuła nie zdołał skutecznie interweniować. Był remis 1:1, ale tylko przez chwilę, bo minutę później gliwiczanie odpowiedzieli trafieniem Josipa Barisicia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Mimo to, trener Piasta – Radoslav Latal – krytycznie ocenił niektóre elementy gry w wykonaniu swoich podopiecznych. – Nie zrealizowaliśmy tego, co sobie zakładaliśmy przed spotkaniem. Musimy grać lepiej – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej czeski szkoleniowiec. – Cieszę się jednak, że zdobyliśmy ważne trzy punkty – dodał trener. – Pierwsza połowa była katastrofalna. Nie biegaliśmy, nie walczyliśmy... Dobrze, że udało się strzelić pięknego gola przed przerwą. To nam pomogło – mówił Latal. – Po zmianie stron zaprezentowaliśmy się lepiej, ale straciliśmy bramkę. Dobrze, że szybko zareagowaliśmy i drugi raz trafiliśmy do siatki – dodał.

Mecz, który został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach obejrzało 4726 kibiców. 359 kibiców pojawiło się na trybunach przy ulicy Okrzei 20 po raz pierwszy. Grupa najzagorzalszych kibiców Piasta dopingowała swoich ulubieńców niemal przez całe spotkanie.