Aktualności | Liderki z Kwidzyna za mocne dla Sośnicy

Liderki z Kwidzyna za mocne dla Sośnicy

Opublikowane: 24.10.2016 / Sekcja: Miasto  Sport

W bardzo wyrównanym meczu 4. kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet gliwiczanki z Sośnicy uległy drużynie MTS Kwidzyn 28:33 (18:19).

Osłabiona drużyna z Sośnicy z powodu kontuzji dwóch czołowych zawodniczek postawiła bardzo trudne warunki faworytkom tego spotkania. Do 47 minuty meczu trwała walka bramka za bramkę. Na cztery minuty przed końcem meczu przy stanie 28:30, w wyniku kontrowersyjnej decyzji sędziów, nasza najskuteczniejsza zawodniczka Aleksandra Abramowicz (7 bramek) otrzymała trzecie dwuminutowe wykluczenie i pozostałą część spotkania musiała oglądać z trybun. Mimo bardzo dobrze dysponowanej w tym meczu Katarzyny Krasoń drużyna z Gliwic nie była już w stanie odrobić straty i ostatecznie uległa 28:33. Bardzo cieszy poprawa skuteczności naszych zawodniczek w rzutach karnych oraz coraz lepsza gra juniorek Pauliny Walus oraz Darii Nawrockiej. Mecz podobał się licznie zgromadzonym kibicom.

W tym tygodniu przedstawione zostaną nowe zawodniczki, które wzmocnią drużynę przed niedzielnym wyjazdowym spotkaniem w stolicy z AZS AWF Warszawa.
Skład: Zizulewska, Wróbel, Derezińska, Abramowicz 7, Krasoń 5, Kowalczyk 3, Walus 3, Nawrocka 3, Mrozek 3, Golec 2, Kobusińska 2, Kempa, Korbel, Markowska, Nowak.
Trener: Maciej Haupa.