Aktualności | Cztery krążki Dominiki

Cztery krążki Dominiki

Opublikowane: 15.03.2017 / Sekcja: Miasto  Sport

Dominika Kossakowska z klubu SiKReT Gliwice zdobyła aż cztery medale w trakcie Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu, które w ubiegły weekend odbyły się w krytej pływalni OLIMPIJCZYK. Najcenniejszy okazał się złoty krążek wywalczony na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

To pierwszy tak duży sukces młodej gliwiczanki, osiągnięty w domu, czyli w Gliwicach. Poza mistrzowskim złotem Dominika Kossakowska zdobyła jeszcze trzy medale – srebro na 100 metrów stylem zmiennym oraz dwa brązowe krążki – na 100 i 400 metrów stylem dowolnym. – Obecnie z naszego klubu mamy piątkę zawodników występujących w kadrze narodowej. Jedną z nich jest właśnie Dominika – mówił zadowolony Michał Matuszewski, trener klubu SiKReT Gliwice. Klasyfikację medalową wygrali reprezentanci stołecznego klubu G-8 Bielany Warszawa, którzy zdobyli w sumie dziewięć krążków, w tym siedem złotych i dwa srebrne.

W zawodach wystartowało aż 450 zawodników z ponad 130 klubów z całej Polski. Impreza tej rangi drugi rok z rzędu zorganizowana została w Gliwicach. Pływaków żywiołowo dopingowali kibice licznie zgromadzeni na trybunach OLIMPIJCZYKA.