Aktualności | Szczerość w muzyce

Szczerość w muzyce

Pianohooligan (fot. materiały promocyjne)

Szczerość w muzyce

Opublikowane: 22.09.2022 / Sekcja: Kultura 

True Tone Festival – impreza prezentująca muzyków nowej fali jazzu – w zamierzeniu organizatorów ma skupiać się na dźwiękach autentycznych, szczerych, prawdziwych. Na ostatniej prostej na publiczność czekają jeszcze trzy ciekawe koncerty i afterparty w Cechowni.

Muzyczny weekend rozpocznie się w piątek 23 września o godz. 20.00 od koncertu „Into the Roots”. Na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) Piotr Damasiewicz sięgnie do tytułowych korzeni. Muzyka improwizowana z nutami folkowymi, powiewem norweskiego chłodu i afrykańskimi rytmami – to wyróżniki „Into the Roots”. Piotr Damasiewicz, zdobywca Grand Prix festiwalu Nowa Tradycja 2022 zaprezentuje publiczności swoją porywającą muzyczną opowieść.

Sobota 24 września będzie należeć do duetu Piotr „Pianohooligan” Orzechowski & Kuba Więcek, a także… Wojciecha Kilara. O godz. 20.00 w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) rozpocznie się koncert „Themes of Dracula”. Kanwą do improwizacji Pianohooligana i Więcka będą motywy z soundtracku do kultowego filmu „Dracula” Francisa Forda Coppoli.

W niedzielę o godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria zagra Adam Bałdych Quintet. Jeden z najwybitniejszych współczesnych skrzypków jazzowych wykona utwory z albumu „Legend”. Wśród nich jest między innymi kompozycja „Kuyawiak” Henryka Wieniawskiego. Bałdychowi na scenie będą towarzyszyć: Marek Konarski (saksofon tenorowy), Łukasz Ojdana (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja) i Agata Szymczewska (skrzypce).

Festiwal zakończy się afterparty w piątek 30 września. O godz. 19.00 w Cechowni (ul. Bojkowska 35a) wystąpi Sneaky Jesus.

Bilety na True Tone Festival są dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) i na portalu tobilet.pl. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury Victoria.