Sport i rekreacja

Dodano: 07.06.2010 / drukuj / pdf
stadion miejski w Gliwicacj

fot. T. Zakrzewski

Gliwice dysponują rozbudowaną infrastrukturą sportową, jedną z najlepszych w województwie. Tworzą ją: nowoczesny stadion, kryte lodowisko, liczne boiska, korty, hale sportowe oraz kryte pływalnie, w tym „Olimpijczyk” - basen o wymiarach olimpijskich z trybunami na 700 widzów. Ofertę rekreacyjną uzupełniają liczne parki i skwery, często wyposażone w siłownie plenerowe i atrakcyjne place zabaw, a także Kąpielisko Leśne i Ośrodek Wypoczynkowy Czechowice.

Dzięki rozbudowanej bazie i systematycznemu wspieraniu najlepiej rokujących zawodników, miasto może poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi. Szermierze zdobywają laury na arenie międzynarodowej, bokserki i bokserzy zwyciężają na polskich i zagranicznych ringach, modelarze wiodą prym na zawodach rangi światowej, futsaliści oraz koszykarze grają w ekstraklasie, zespół siatkarek - w pierwszej lidze. Najbardziej rozpoznawalną sportową wizytówką miasta jest jednak zespół Piasta Gliwice, od kilku sezonów utrzymujący się w T-Mobile ekstraklasie.

 

Rada Sportu Miasta Gliwice Zarezerwuj halę Kalendarz imprez

Ogłoszenia

Ogłoszenia o konkursach na realizację zadań publicznych Miasta Gliwice, informacje o przyznanych dotacjach oraz wnioski do pobrania znajdą Państwo także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego oraz na tablicy ogłoszeń

Rada Sportu Miasta Gliwice:

Logo do pobrania