Aktualności | Gliwiczanie z medalami!

Gliwiczanie z medalami!

Opublikowane: 15.09.2016 / Sekcja: Sport

Stanisław Gibadło i Damian Józwiszyn przyjechali ze srebrnymi medalami z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, które odbyły się w miejscowości Człopa koło Wałcza.

Mistrzostwa trwały od 5 do 10 września. Wzięło w nich udział 160 zawodników z całego kraju.

Gliwiczanie wywalczyli dwa srebrne medale. Damian Józwiszyn wywalczył srebro w kategorii wagowej do 49 kg, natomiast jego kolega Stanisław Gibadło również zakończył turniej ze srebrnym medalem, w kategorii wagowej do 75 kg.

W wadze superciężkiej najlepszy okazał się faworyt turnieju, czyli Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka). Pokonał w niezwykle efektownej walce Kamila Mroczkowskiego (Champion Chojnów Powiat Legnicki). W wadze półciężkiej z kolei, Łukasz Stanioch z BKS Skorpion Szczecin okazał się lepszy od swojego kolegi z klubuArkadiusza Szwedowicza.