Aktualności | Boks kobiet: finały zakończone

Boks kobiet: finały zakończone

Opublikowane: 05.09.2016 / Sekcja: Sport

Dobiegły końca bokserskie starcia podczas XI Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet. W imprezie wzięły udział 102 zawodniczki zarówno z kraju, jak i zza granicy.

Mistrzostwa trwały od 31 sierpnia do 3 września. Kibicować swoim faworytkom mógł każdy, ponieważ wstęp na walki był wolny. Na ringu przy ul. Jasnej 31 występowały zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych: kadetki (14–16 lat), juniorki (16–18 lat) oraz seniorki (powyżej 18 lat). – Jedynie Czesi mogą dopuszczać do mistrzostw zawodniczki, które ukończyły 12 lat – mówi Henryk Wilk z Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego CARBO. – Tym sposobem najmłodszą zwyciężczynią turnieju została czeska zawodniczka Jessica Trebielova, która pokonała pochodzącą z Litwy Rugile Altaraviciute 3-0. Jessica otrzymała puchar ufundowany przez Piotra Kozłowskiego, Honorowego Prezesa Śląskiego Związku Bokserskiego – podkreśla Henryk Wilk.

Kolejne wyróżnienia przyznano pochodzącej z Niemiec Ramonie Graef, którą okrzyknięto najlepszą pięściarką zagraniczną. Najlepszą zawodniczką z Polski okazała się natomiast Natalia Barbusińska ze Spartakusa Szczecin. Z kolei najlepszą walkę finałową stoczyła Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) z Kingą Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra). Aneta pokonała Kingę na punkty (2-1).

Do Gliwic przyjechały w sumie 54 zawodniczki spoza Polski. Oprócz Czeszek, Łotyszek i Niemek walczyły także m.in. Szwedki i Dunki. Imprezę uświetnili swoją obecnością znani bokserzy. Na zawodach obecny był m.in. Marian Kasprzyk – mistrz olimpijski z Tokio i Rzymu, Mariusz Wach – posiadacz pasa WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej oraz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – były mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF kategorii junior ciężkiej. – Ranking naszych mistrzostw podnosi się z roku na rok – mówi Henryk Wilk. – Przekonywaliśmy obecnych na imprezie gości z AIBA, największej międzynarodowej federacji organizującej zawody w boksie amatorskim, do nadania naszym zawodom rangi międzynarodowej przy wsparciu federacji. To spopularyzowałoby na całym świecie nie tylko naszą imprezę, ale przede wszystkim Gliwice i cały Śląsk.

Podczas sobotnich finałów kibicowało pięściarkom około 300 osób. Impreza została dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice. Pełne zestawienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach i wagach znajduje się na www.pzb.info.pl (pm)