Aktualności | Szpadzista Piasta ósmy w Mistrzostwach Europy

Szpadzista Piasta ósmy w Mistrzostwach Europy

Opublikowane: 21.06.2024 / Sekcja: Miasto  Sport

Podczas Mistrzostw Europy w szwajcarskiej Bazylei 8. miejsce w kategorii senior zajął najbardziej utytułowany szermierz Piasta Gliwice – Damian Michalak.. To życiowy sukces gliwiczanina, który osiągnął tym samym najlepszy wynik spośród wszystkich startujących szpadzistów z Polski. Gratulacje!

Podczas mistrzostw szpadzista Piasta wykazał się znakomitą formą, pokonując kolejno szermierzy z Niemiec i Czech. Szczególnie zacięty pojedynek stoczył o wejście do pierwszej ósemki. Na tym etapie Damian Michalak pokonał 15:14 Martina Rubesa z Czech. W ćwierćfinale musiał jednak uznać już wyższość Francuza, Luidiego Mideltona, który pokonał gliwiczanina 6:15, a ostatecznie sięgnął także po tytuł Mistrza Europy.

Podopieczny Marka Julczewskiego zdobywał już medale na najważniejszych turniejach – zarówno w kategoriach młodzieżowych jak i seniorskich. Najlepszy w jego karierze okazał się rok 2017, w którym najpierw wywalczył 1. miejsce w trzecim turnieju Pucharu Polski Seniorów, następnie sięgnął po indywidualne i drużynowe mistrzostwo Polski Juniorów, a także podwójne mistrzostwo Polski Młodzieżowców, w końcu zdobył tytuł wicemistrza świata Juniorów oraz brąz na Mistrzostwach Europy U-23. W 2023 roku Michalak osiągnął swój największy sukces w kategorii senior, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski. Do kolekcji seniorskich osiągnięć brakowało mu jednak sukcesu międzynarodowego. Okazała się nim wysoka, 8. lokata na Mistrzostwach Europy, w których gliwiczanin był bardzo blisko zdobycia miejsca na podium. (ml/piast.gliwice.pl)