Aktualności | Pływaczki „Sikretu” na podium 57. Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym

Pływaczki „Sikretu” na podium 57. Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym

Opublikowane: 13.05.2024 / Sekcja: Miasto  Sport

Jeden złoty i trzy srebrne medale wywalczyły podczas 57. Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym w Opolu uczennice III LO w Gliwicach i zawodniczki Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice – Tatiana i Martyna Kloc. W konkurencjach sztafetowych Tatiana zdobyła złoto i dwa srebra, a Martyna jedno srebro. Świetnie zaprezentowała się też Wiktoria Kochanowska, która z nowymi rekordami życiowymi zakończyła zawody na 9. miejscu w Polsce w klasyfikacji generalnej.

W rozegranych pod koniec kwietnia zawodach doskonale zaprezentowały się uczennice licealnych klas Mistrzostwa Sportowego działających w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach, co dzień trenujące w drużynie WOPR Ruda Śląska. Ich team zajął 1. miejsce w klasyfikacji kobiet i 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najwięcej medali zdobyła Tatiana Kloc, która wywalczyła złoto w konkurencji sztafetowej na dystansie 4 × 25 m Manikin Relay oraz trzy srebra w konkurencjach sztafetowych  na dystansach 4 × 50 m Medley Relay, 4 × 50 m Obstacle Relay i 2 × 12 m Line Throw. Świetnie zaprezentowała się też Martyna Kloc, która sięgnęła po srebro w sztafecie na dystansie 2 × 12 m Line Throw, a w każdej z konkurencji sztafetowych na dystansach 4 × 25 m Manikin Relay, 4 × 50 m Medley Relay i 4 × 50 m Obstacle Relay zajęła 4. miejsce.

Oprócz wyścigów sztafetowych dziewczyny zaliczyły także starty indywidualne, w których Tatiana i Martyna zajęły odpowiednio: 7. i 21 miejsce w konkurencji 50 m Manikin Carry, 11. i 19. miejsce w konkurencji 100 m Obstacle Swim, 6. i 17 miejsce w konkurencji 100 m Carry with Fins, 7. i 17 miejsce w konkurencji 100 m Rescue Medley oraz 7. i 15. miejsce w konkurencji 100 m Tow with Fins.

Zadowolona z siebie może być również Wiktoria Kochowska, która w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 9. miejscu w Polsce. Zajęła także 7. miejsce w konkurencji 200 m Super Lifesaver, 8. miejsce w konkurencjach 200 m Obstacle Swim i 100 m Rescue Medley oraz 11. miejsce w konkurencjach 50 m Manikin Carry i 100 m Manikin Tow with Fins.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów! (ml)