Aktualności | Lekkoatleci Piasta na podium Mistrzostw Śląska Młodzików

Lekkoatleci Piasta na podium Mistrzostw Śląska Młodzików

Opublikowane: 27.06.2024 / Sekcja: Miasto  Sport

W sumie 6 medali – w tym 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe – wywalczyli lekkoatleci i lekkoatletki Piasta Gliwice podczas Mistrzostw Śląska Młodzików U16. Mistrzem Śląska w rzucie oszczepem został Adam Opała. GratulujeMY!

W zawodach rozegranych na początku czerwca w Sosnowcu doskonale zaprezentowała się reprezentacja Piasta, powiększając swój dorobek o kolejne mistrzowskie medale.

Najlepszy spośród Niebiesko-Czerwonych okazał się podopieczny trenera Romana Michałowskiego – Adam Opała, który został mistrzem Śląska w rzucie oszczepem, kończąc konkurencję z wynikiem 46.10 m i ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Ten sam zawodnik wywalczył także 5. miejsce w rzucie dyskiem, który zakończył z wynikiem 31.87 m.

Na podium stanął też inny wychowanek Michałowskiego – Bartosz Korczak, który zdobył brąz rzucając dyskiem na odległość 34.17 m. Doskonale poradził sobie także w rzucie oszczepem, kończąc konkurencję na 5. miejscu z wynikiem 33.73 m.

Wicemistrzami Śląska  zostali natomiast podopieczni trenera Józefa Ramusa: Mikołaj Rolecki, który bieg na dystansie 300 m zakończył z wynikiem 38.19 sek. (do złota zabrakło mu zaledwie 0,004 sek.) oraz Amelia Bac Cardenas, która rzuciła oszczepem na odległość 30.59 m, osiągając swój nowy rekord życiowy.

Dwa medale zdobyli także podopieczni trenera Adama Śniegórskiego. Srebro w biegu na 600 m wywalczył Kacper Kacperski, który ukończył konkurencję z wynikiem 1.31.13 sek. i ustanowił tym samym swój nowy rekord życiowy. Z kolei brąz w biegu na 1000 m zdobył Franciszek Mazik, kończąc go z najlepszym wynikiem w karierze – 2.48.88 sek.