Aktualności | Dominikana mocniejsza. W sobotę Biało-Czerwone grają z Turcją

Dominikana mocniejsza. W sobotę Biało-Czerwone grają z Turcją

Opublikowane: 30.09.2022 / Sekcja: Miasto  Sport

Polskie zawodniczki znakomicie weszły w mistrzowski turniej, ale w czwartek 29 września musiały uznać wyższość Dominikany. Przegrały w Gdańsku 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25). Nie zmienia to faktu, że drugą fazę grupową Mistrzostw Świata mają zapewnioną.

Na początku Biało-Czerwone grały bardzo skutecznie w ataku, korzystając z braku precyzji zawodniczek Dominikany. W pewnym momencie miały już nawet 10-punktową przewagę i raczej jasnym było, że w otwierającym secie powinny na spokojnie triumfować. Tak też się stało. Zawodniczki z Karaibów ostatecznie zdobyły 18 punktów i nic nie zapowiadało, aby w dalszej części meczu miały odwrócić jego losy. Niestety Dominikanki, które w środę przegrały z Turcją 2:3 pierwszy mecz turnieju, stosunkowo szybko odnalazły odpowiedni rytm. Poprawiły zagrywkę, poprawiły przyjęcie, dorzuciły do tego też sporo energii w ataku i w drugim secie na tracące wigor gospodynie to wystarczyło. Ostatecznie zwycięstwo 25:22 przypieczętowała potężnym atakiem Bethania de la Cruz.

Dobra dyspozycja przyjezdnych z każdą kolejną akcją rosła. Niesione głośnym dopingiem gdańskiej hali Biało-Czerwone w trzecim secie były w stanie nawiązać równą walkę, lecz i tym razem przegraną. Rywalki zyskały bezpieczną, kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do ostatniej piłki, wygranej przy stanie 25:21. Czwarty set niczego w tej materii nie zmienił. Dominikanki kontynuowały dobrą serię, pozwalając Polkom na uzbieranie 21 punktów.

W sobotę 1 października Biało-Czerwone zagrają z Turczynkami na zakończenie fazy grupowej. Trzymamy kciuki za ich powodzenie w kolejnych etapach turnieju!

Przypomnijmy, że w Gliwicach, jako jednym z trzech polskich miast – gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022, organizowane będą dwa spotkania ćwierćfinałowe (11 października, godz. 17.30 i 20.30) i półfinał mistrzostw (12 października, godz. 20.30). Sprzedaż wejściówek na spotkania w Arenie Gliwice prowadzi już portal eBilet.pl.