Aktualności | 4 medale Mistrzostw Świata dla KTS Gliwice

4 medale Mistrzostw Świata dla KTS Gliwice

Opublikowane: 23.07.2024 / Sekcja: Miasto  Sport

W sumie 4 medale – w tym 2 srebrne i 2 brązowe – wywalczyli podczas Mistrzostw Świata Masters w tenisie stołowym zawodnicy Klubu Tenisa Stołowego Gliwice. Najwięcej, bo aż 3 (indywidualnie i drużynowo) zdobył Jarosław Tomicki. W Rzymie rywalizowało ponad 6100 zawodniczek i zawodników z ponad 110 krajów.

Rozegrane w pierwszej połowie lipca w Rzymie Mistrzostwa Świata WMC Rome 2024 były największymi zawodami na świecie pod względem liczby uczestników. Nasz kraj reprezentowało łącznie 200 zawodników – m.in. dawni i obecni mistrzowie świata i Europy w tenisie stołowym oraz uczestnicy rozpoczynających się niebawem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – którzy wywalczyli w sumie 10 medali.

Gliwicki Klub Tenisa Stołowego reprezentowała rekordowa liczba 13 zawodników, którzy startowali w kilku kategoriach wiekowych i zdobyli dla Polski łącznie 4 medale. Aż 3 z nich wywalczył Jarosław Tomicki, który zdobył dwa srebra – w indywidualnym pojedynku z reprezentantem Portugalii, Joao Monteiro oraz w mikście z Elżbietą Kazberuk, a także brąz w grze podwójnej z klubowym kolegą, Dariuszem Steuerem (prezesem KTS Gliwice), w której panowie przegrali z późniejszymi mistrzami świata.
Serdecznie gratulujemy! (ml/KTS Gliwice)