Aktualności | 11-latka z Gliwic ósma w Deskorolkowym Pucharze Polski

11-latka z Gliwic ósma w Deskorolkowym Pucharze Polski

Opublikowane: 19.09.2024 / Sekcja: Miasto  Sport

11-letnia Zuzanna Janson-Włoch z Gliwic zajęła 8. miejsce w kategorii dziewcząt w Pucharze Polski organizowanym przez Polską Federację Deskorolki. Gliwiczanka otrzymała także nagrodę dodatkową – tytuł „Nadziei sezonu” – oraz została 10. najlepszą zawodniczą w Polsce w kategorii dziewcząt, w której rywalizowała nawet z 19-latkami.

W zakończonym cyklu zawodów w ramach Deskorolkowego Pucharu Polski rywalizowało łącznie 131 zawodników, spośród których wybrano najlepszą dziesiątkę w 3 kategoriach: Open, Junior U-16 oraz Girls. Zawody odbywały się w różnych polskich miastach – począwszy od Wrocławia, poprzez Kraków, Słupsk, Myślenice, Łódź, Stronie Śląskie, Pleszew, Katowice (tam Zuzia zajęła 3. miejsce), Szczecin i Lublin, kończąc na Chrzanowie, gdzie odbył się wielki finał.

To właśnie na ostatnim etapie rywalizacji Zuzanna Janson-Włoch z Gliwic wywalczyła 8. miejsce w kategorii Girls, uzyskując łącznie 182 punkty. Znalazła się też w dwójce zawodników, którzy otrzymali nagrodę dodatkową – tytuł „Nadziei sezonu”. Dzięki wynikowi Zuzia zajęła 10. miejsce w kraju w kategorii dziewcząt bez limitu wiekowego.

Cieszę się z wyniku w zawodach. Bardzo dobrze czuję się z tym, że jestem 8. w Pucharze Polski, ale najbardziej motywuje mnie to, że dostałam nagrodę „Nadziei  sezonu”. Staram się ćwiczyć codziennie i robić nowe triki. Jestem pewna, że za rok pójdzie mi jeszcze lepiej – mówi Zuzia, której serdecznie gratulujemy sukcesu – tym bardziej, że był to jej pierwszy kontakt z zawodami rangi ogólnopolskiej.

Trzymamy kciuki za kolejne udane starty! (ml)

Zuzia na 3. miejscu podium na przystanku w Katowicach Zuzia pokonująca przeszkody na desce Zuzia pokonująca przeszkody na desce