Aktualności | Koniec marzeń o Europie? Piast przegrał z IFK

Koniec marzeń o Europie? Piast przegrał z IFK

Opublikowane: 15.07.2016 / Sekcja: Miasto  Sport

0:3 – takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie Piasta Gliwice z IFK Goeteborg w ramach II rundy eliminacji do Ligi Europy. Rewanż za tydzień w Szwecji.

Goście ze Szwecji byli zdecydowanie lepsi na boisku. Prowadzenie objęli już w drugiej minucie spotkania. – Zagraliśmy z bardzo dobrą drużyną, której na dodatek pomógł znakomity początek. My z kolei próbowaliśmy się przebić przez ich obronę, ale nie daliśmy rady. Ta wygrana Goeteborga była zasłużona... – powiedział po meczu Radoslav Latal. – Dla mnie jest to bardzo trudny moment. Niestety, osłabienia są odczuwalne. Brakuje nam napastnika i musimy to czym prędzej zmienić. Obawiam się, że bez wzmocnień trudno będzie nam w tym sezonie walczyć o cokolwiek więcej – dodał szkoleniowiec Piasta. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy goście zdobyli drugą bramkę – trzecia padła pod koniec spotkania. Sytuacja Piasta przed rewanżem w Goeteborgu (21 lipca) jest nieciekawa. Odrobić stratę z pierwszego meczu w Gliwicach będzie niezwykle ciężko.