Aktualności | Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

Opublikowane: 11.04.2016 / Sekcja: Express codzienny  Miasto 

Tegoroczny dzień otwarty na Politechnice Śląskiej przyciągnął tłumy nie tylko maturzystów, ale także, jak się okazało, uczniów klas młodszych, bo już oni zastanawiają się, w którą stronę powinna pójść ich ścieżka zawodowa.

Paweł Doś, rzecznik Politechniki Śląskiej

- Bardzo się cieszymy, że młodzież po raz kolejny tak licznie chciała odwiedzić Politechnikę Śląską. Podczas tegorocznego Dnia Otwartego przede wszystkim przedstawialiśmy pełną ofertę edukacyjną Politechniki Śląskiej. Była to również okazja do porozmawiania z wykładowcami i ze studentami, którzy już są w gronie studentów Politechniki Śląskiej i mogą powiedzieć jak to tak naprawdę wygląda. Taką nowością była też prezentacja studenckich kół naukowych.

Adrian Radoń. koło naukowe chemii procesów korozji i chemii ogólnej

- my tutaj reprezentujemy  koło naukowe chemii procesów korozji i chemii ogólnej. Aktualnie przygotowaliśmy takie pokazy dla osób, żeby ich zainteresować. Mamy, oprócz tego że mamy proste pokazy typu samoorganizacje, później będzie jeszcze ferrofluid, to mamy jeszcze zdjęcia materiałów, które sami otrzymujemy na tym kole. Tutaj jest grafem, dokładniej mówiąc tlenek grafemu wraz ze zdjęciami, aby każdy mógł przyjść, zapoznać się z ofertą.

Michał Witas, koło naukowe High Flyers

- prezentujemy naszą platformę sześciowirnikową HF6 hexa, która służy głównie do nagrywania materiału filmowego z powietrza. Prezentujemy również nasz duży płatowiec HF1 Orzeł. To jest samolot, który ma za zadanie unieść jak najwięcej ciężaru i przenieść go w jak najkrótszym czasie z punktu A do punktu B.

Paweł Doś, rzecznik Politechniki Śląskiej

- Maturzyści przede wszystkim pytają się o proces rekrutacyjny no i rzeczywiście to jest bardzo dobra okazja, żeby na spokojnie ten proces prześledzić. Wysłuchali też prezentacji, która krok po kroku prowadzi ich przez proces rekrutacji na Politechnikę Śląską no i przede wszystkim interesuje ich sama oferta edukacyjna.

Dr hab. inż. Jarosław Konieczny, centrum Naukowo-Dydaktyczne Transportu Kolejowego

- kierunek, na którym chcemy uczyć młodzież to jest transport kolejowy – jedyny taki kierunek na Politechnice i jedyny w Polsce. Ten kierunek jest kierunkiem praktycznym, trochę różni się od dotychczasowego kształcenia studentów. Wielu specjalistów, którzy będą mieli zajęcia praktyczne, projektowe i laboratoryjne, to są specjaliści na co dzień pracujący w przemyśle. Będą dzielić się ze studentami swoją praktyczną wiedzą.

Artur

- na razie zbieramy ulotki, chcemy się rozejrzeć i zobaczmy: może nas coś zaciekawi.

Marta

- Pierwszy raz na Politechnice, drugi raz gdziekolwiek na uczelni. Na razie jeszcze nie wiem, jak mi się podoba. Zwiedziłam tylko koła i mogę potwierdzić, że fajne konstrukcje tutaj są produkowane

Kuba

- jeszcze się rozglądamy, ale nastawiamy się na mechaniczno-technologiczny wydział

Grzegorz

- Prawdopodobnie informatyka, ale zaocznie, a dziennie bym chciał na biotechnologię

Kuba

- No ja myślałem o automatyce głównie i całościowo o M-T, ale to jeszcze do zobaczenia, mam rok

Artur

- Zobaczymy, czy się dostaniemy

Paweł Doś, rzecznik Politechniki Śląskiej

- Zawsze o to się pytamy maturzystów skąd do nas przyjeżdżają i rzeczywiście jest to cała aglomeracja śląska. A wzięło udział, wydaje mi się, około 1,5 tys. osób. Między tysiącem a 2 tys. na pewno.