Krąg Pieśni Słowiańskich

Krąg Pieśni Słowiańskich

Krąg Pieśni Słowiańskich

Opublikowane: 09.01.2022 / Sekcja: Kulturalne  Warsztaty 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Siedziba Fundacji PaskudoFonia, Gliwice, Bednarska 8 (w podówrku)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Krąg Pieśni Słowiańskich to spotkania przeznaczone dla osób zainteresowanych dawnymi pieśniami, zarówno początkujących, jak i już uczących się śpiewu wykorzystującego techniki tradycyjne. Skupimy się na poznawaniu pieśni polskich i wschodniosłowiańskich oraz ich kulturowego kontekstu.

Krąg Pieśni ma za zadanie połączyć chętne do dołączenia osoby w doświadczeniu wspólnego wykonywania pieśni tradycyjnych w danym okresie roku.

Zapraszamy na cykl 3 spotkań w 3 środowe wieczory: 26.01., 23.02. i 23.03.
Pierwsze spotkanie będzie miało charakter karnawałowy i będziemy uczyć się pieśni polskich oraz wschodniosłowiańskich związanych ze zwyczajami zapustnymi.

Spotkania poprowadzi Karolina Socha-Duśko (Świerada), która jest pasjonatką kultury i śpiewu tradycyjnego. Śpiewała w KISA (później: Piwnicy Śpiewu Tradycyjnego), zespołach "Baby" i "Brzezica" oraz dla projektu "Zapomniane Bóstwo".

Gdzie: siedziba Fundacji PaskudoFonia (na zapleczu Sklepiku Charytatywnego PasCuda) w Gliwicach na ul. Bednarskiej 8 (w podwórku)
Kiedy: środy 26.01.
Czas trwania: 2,5 godz. 17:30-20:00
Grupa: minimum 4 osoby, maksimum 10 osób, wiek i płeć dowolna
Cena: pojedyncze zajęcia 59zł lub całość (3 spotkania) 159zł (w cenie woda mineralna, ciepłe napoje, drobny poczęstunek)
Bilety (zapisy): www.paskudofonia.pl/sklepik oraz stacjonarnie w Gliwicach ul. Bednarska 8 w godzinach pracy sklepiku.