„Pasja”

Dodano: 20.03.2018 / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-03-27 19:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
kościół pw. św. Jadwigi (ul. Zamojska 12)
Tematyka wydarzenia: 
spektakl teatralny
Organizator: 
Stowarzyszenie Kulturalne Pro-Scenium
Organizator kontakt: 
693 394 158

„Pasja” to spektakl Teatru A czerpiący inspirację ze średniowiecznych misteriów wielkopostnych, posługuje się jednocześnie językiem teatru współczesnego – ekspresyjnym, odwołującym się do prawdy emocji i doznań.

W tym spektaklu artystyczne poszukiwania zaprowadziły Teatr A do źródła o podwójnym, wyjątkowym znaczeniu. Z jednej strony mamy tutaj do czynienia, jako formalną inspiracją, z najstarszymi, jak zwykło się przyjmować, gatunkami odradzającego się teatru europejskiego – dramatem liturgicznym, misteriami wielkopostnymi; z drugiej strony twórcy pochylają się nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, fundamentem chrześcijańskiej doktryny. Jest to więc niezwykła podróż w świat chrześcijańskiej wiary i wielowiekowej tradycji, pomnażanej przez kolejne pokolenia artystów i teologów, na równi „uwiedzionych” ewangelicznymi prawdami.

Stowarzyszenie Kulturalne Pro-Scenium realizuje projekt „Prezentacja 6 przedstawień teatralnych w ramach 2 cyklów: Teatr zakwita w Brzezince oraz Jesienno teatrobranie w Żernikach – oferta kulturalna dla Gliwiczan ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców dzielnic Brzezinka i Żerniki”.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Kategorie wydarzenia: