Sylwester w Teatrze – „Damy i Huzary”

Dodano: 23.11.2017 / pdf
Czas wydarzenia: 
2017-12-31 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Tematyka wydarzenia: 
spektakl dramatyczny
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach

W najbardziej rozrywkową noc w roku serdecznie zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach. Uchylając rąbka tajemnicy, zaprosimy na pełen pozytywnych emocji Sylwestrowy Przedpremierowy Pokaz spektaklu „Damy i Huzary”.

Napisany przez mistrza komedii polskiej Aleksandra Fredrę klasyczny tekst w reżyserii i adaptacji Gabriela Gietzky’ego zyska świeży, współczesny charakter. Oryginalna adaptacja, nowoczesna oprawa sceniczna nie przesłonią ukrytego w „Damach i Huzarach” potencjału komicznego.

Opisana przez Fredrę zabawna historia o próbie wyswatania młodziutkiej Zosi i przekonanego o słuszności wyboru kawalerskiej ścieżki majora przedstawiona zostanie w konwencji snu zakochanych w sobie współczesnych młodych ludzi. Przecież trwająca od wieków, pełna intryg i prowokacji potyczka między kobietami a mężczyznami, walka w której bronią są gesty, uśmiechy, słowa przypomina często groteskowy sen.

W spektaklu zobaczycie Państwo aktorów tworzących nasz zespół artystyczny, wystąpią: Łukasz Kucharzewski (Major), Maciek Piasny (Rotmistrz), Michał Wolny (Edmund), Mariusz Galilejczyk (Kapelan), Aleksandra Maj (Pani Dyndalska), Alina Czyżewska (Pani Aniela), Iza Baran (Zofia), Karolina Burek (Fruzia), Grzegorz Kliś (Grzegorz) oraz zaproszone do współpracy debiutantki: Wiktoria Czubaszek (Józia) i Aleksandra Batko (Zuzia). Gościem specjalnym tej produkcji będzie nagrodzona Złota Maską, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach – Anna Kadulska (Pani Orgonowa).
Zapraszamy na ucztę dla ducha i dla ciała. Nasze sylwestrowe menu pełne będzie specjałów, które zadowolą podniebienie niejednego smakosza. Znajda się w nim przekąski słodkie i wytrawne.

Teatralne menu:
19.00 do 19.30, SŁODKI BUFET na dobry wieczór: napoje (kawa, herbata, soki, woda) oraz mini deserki, sałatkę owocową, ciastko marchewkowe, ciasto drożdżowe.
19.30 do 21.00, Sylwestrowy Przedpremierowy Pokaz spektaklu „Damy i Huzary” wg Aleksandra Fredry, w reż. Gabriela Gietzky’ego
21.10, Życzenia i toast Noworoczny z aktorami
od 21.15, WYTRAWNY BUFET: tarta flambée, hummus z pieczywem, roladki z bagietki nadziewanej musem z wątróbki, sałatka z kurczakiem z warzywami, sałatka ziemniaczana niemiecka, roladki szpinakowe nadziewane łososiem wędzonym, kanapki z bagietki z różnymi dodatkami (wędlina, warzywa, ser itd…), bogracz, paluchy z pieca nadziewane wytrawnym farszem, kurczak w curry

Wieczór Sylwestrowy będzie dla nas wieczorem podsumowującym pierwszy rok działalności Teatru. Uczcijcie z nami ten ważny moment. Serdecznie zapraszamy.

Kategorie wydarzenia: