„Lista Schindlera”, reż. S. Spielberg

Dodano: 27.12.2018 / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-27 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
projekcja filmowa
Organizator: 
Scena Bajka – Kino Amok

W styczniu mija 25 lat od polskiej premiery filmu „Lista Schindlera”, który poruszył widzów na całym świecie. Jednocześnie 27 stycznia, rocznica wyzwolenia Auschwitz,to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady stał się międzynarodowym symbolem. Właśnie w tę podwójną rocznicę, 27 stycznia 2019 roku, planujemy dołączyć do światowych obchodów i tak jak na całym świecie przypomnieć starszym i udostępnić młodszym widzom film „Lista Schindlera” w kinach.

„Lista Schindlera” została nakręcona w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally'ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego na wyrazy uznania zasługują zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II wojny światowej oraz wielkiej tragedii Żydów. Obsada aktorska została dobrana znakomicie, niemal wszystkie postacie przedstawiono tak wyraziście, że na długo pozostaną w pamięci niejednego widza.

Kategorie wydarzenia: