„A Night in Bohemia – Queen live at Hammersmith 1975”

Dodano: 30.10.2018 / drukuj / pdf

Queen, 1980 rok (fot. M. J. Miller, licencja CC BY-SA 3.0)

Czas wydarzenia: 
2018-11-14 20:00
Miejsce wydarzenia: 
kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
retransmisja koncertu
Organizator: 
kino Amok

Koncert zespołu Queen, który odbył się w Hammersmith Odeon w Londynie w Wigilię Bożego Narodzenia w 1975 roku, był wyjątkowym zwieńczeniem najbardziej pracowitego i ekscytującego roku w dotychczasowej karierze zespołu, ukazał szczyt jego możliwości artystycznych. Muzycy wykonali swoje rewolucyjne hity, takie jak „Killer Queen”, „Liar”, „Keep Yourself Alive” i „Now I’m here”, a także monumentalną już klasykę „Bohemian Rhapsody”.

Na wyjątkowy pokaz kinowy, oprócz retransmisji koncertu pierwotnie przekazanego na żywo w BBC, składa się także nigdy wcześniej nie pokazywany film dokumentalny z materiałami archiwalnymi i wywiadami ze wszystkimi czterema członkami zespołu, co umożliwia ożywczy wgląd w przełomowy 1975 rok. W wigilię 1975 roku siły i możliwości artystyczne Queen sięgały zenitu. Na dobre podbiwszy szczyty brytyjskich list przebojów dzięki sensacyjnej „Bohemian Rhapsody” (której teledysk natychmiast zrewolucjonizował sposób prezentowania muzyki w telewizji), pod koniec wielkiej brytyjskiej trasy koncertowej, byli pewni siebie i wyraziści.

Queen stali się supergwiazdami.

Ten koncert był wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy graliśmy show, który pokazywano w telewizji całkowicie na żywo... To był Ten Świąteczny Show – powiedział Brian May, współzałożyciel Queen.

Bilety

Kategorie wydarzenia: