„El Amor Brujo”

 „El Amor Brujo”

„El Amor Brujo”

Opublikowane: 21.08.2018 / Sekcja: Kulturalne  Festiwal  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) 

Organizator: Towarzystwo Kulturalne Fuga 

Enrike Solinís & Euskal Barrokensemble w premierowym programie podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All'improvviso.

Enrike Solinis wychowywał się w rodzinie muzyków w Bilbao. W wieku 10 lat odkrył swoją miłość do gitary dzięki nagraniu Paco de Lucia Almoraima. Enrike stawiał swoje pierwsze kroki w nauce gry na gitarze pod okiem ojca i rozwijał się kształcąc się samodzielnie. Ukończył szkołę muzyczną a następnie studia w konserwatorium w Bilbao oraz na Escola Luthier d ́Arts Musicals w Barcelonie pod kierunkiem Jose Tomasa. Swoje umiejętności kompozytorskie pogłębił w Escola Superior de Musica de Catalunya (ESMUC) w Barcelonie. Od tego momentu muzyk stał się częstym solistą takich grup jak Hesperion XXI, Le Concert des Nations i the Capella Reial of Catalunya kierowane przez Jordiego Savalla czy Concerto Vocale i Akademie fur Alte Musik Berlin dyrygowane przez Rene Jacobsa. Enrike występował na znanych scenach w Nowym Jorku, Berlinie i Paryżu.

Na program  „El Amor Brujo – The essence of Manuel de Falla” składają się doskonale znane pozycje hiszpańskiej muzyki. El amor brujo (Czarodziejska miłość) hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falli oraz Concierto de Aranjuez – Joaquina Rodrigo, stają się terenem twórczych poszukiwań Enrike Solinísa i z założoną przez siebie orkiestrą Euskal Barrokensemble. Hiszpańskie rytmy, krwisty odcień czerwieni, żywe emocje to wspólne elementy płyty, w której centrum jest miłość, taniec i śmierć.