Konsumencie, uważaj!

Добавлено: 06.10.2011 / Раздел:

Wybuchająca zapalniczka, grzechotka, z której groszki wpadają wprost do buzi dziecka, niebezpieczny samochód – mimo licznych przepisów i nadzoru instytucji państwowych konsumenci nie mogą czuć się całkiem bezpieczni.

Taki właśnie punkt wyjścia przyjęła kampania edukacyjna „Kupuj bez ryzyka”, poświęcona bezpieczeństwu produktów, a prowadzona na stronie www.bezryzyka.skp.pl przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich.
Do końca grudnia konsumenci będą mieli okazję zapoznać się za jej pośrednictwem m.in. z aktualnymi informacjami o niebezpiecznych produktach, z przepisami prawnymi czy artykułami, które przybliżają tematykę bezpieczeństwa produktów. Można też będzie wziąć udział w konkursie z nagrodami. Po niebezpiecznych konsumenckich meandrach oprowadzi czytelników bohaterka naszych opowieści – sympatyczna Babcia Stasia. Jej przygody, opisane w dziesięciu odcinkach, pojawią się na stronie w średnio cotygodniowych odstępach czasu – zapowiada Paweł Rokicki ze Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. (kik)
Informacje: Paweł Rokicki, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, tel. 501-707-677, e-mail: p.rokicki@skp.pl

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking