#zielonegliwice: 300 dębów posadzono w dzielnicy Kopernika

Добавлено: 17.05.2022 / Раздел:
rodzinka sadzi drzewo fot. G. Ożga / UM Gliwice

Gliwicka odsłona ogólnopolskiej akcji „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dziękujemy wszystkim, którzy 15 maja byli eko i dołożyli swoją cegiełkę do tego, by Gliwice były czyste i zielone!

W dzielnicy Kopernika, w lesie pomiędzy pływalnią Olimpijczyk a areną lekkoatletyczną zasadzono 300 dębów. Sadzonki zostały przekazane przez Lasy Państwowe. Posadzili je gliwiczanie, którzy bardzo licznie wzięli udział w imprezie. Zebrano także sporo śmieci pozostawionych w lesie. Razem z mieszkańcami w wydarzeniu wzięła udział Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic.

Poza akcją sadzenia drzew i sprzątania lasu przy arenie lekkoatletycznej odbył się rodzinny ekofestyn. Były warsztaty malowania na plastrach drewna czy zdobienia doniczek, a także wielka wymiana plastikowych śmieci na wielorazowe butelki z tritanu.

Drzewa nie tylko produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, ale też neutralizują zanieczyszczenie i obniżają temperaturę powietrza. W Gliwicach regularnie zazieleniamy miasto. Bo zielone miasto, to dobre miasto!

mieszkańcy idą na akcję
fot. G. Ożga / UM Gliwice
drziewczynki zbierają śmieci
fot. G. Ożga / UM Gliwice
warsztaty
fot. G. Ożga / UM Gliwice
zawody sportowe
fot. G. Ożga / UM Gliwice
mieszkańcy idą na akcję
drziewczynki zbierają śmieci
warsztaty
zawody sportowe

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking