Mamy świąteczny przebój

Добавлено: 17.12.2021 / Раздел:
cała grupa fot. P. Andryszczak

Nie „Last Christmas” i nie „Jingle Bells”, ale „Ach i och – Gliwicka Pastorałka” to nasz hit na nadchodzące Boże Narodzenie. 18 grudnia na YouTube’ie będzie miała premierę cała płyta kolęd i pastorałek, które przygotowali młodzi artyści z Sośnicy.

Projekt został zrealizowany w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Najpierw odbyły się warsztaty wokalno-instrumentalne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach.

Pierwotnie projekt warsztatów nie przewidywał wydania płyty, a jedynie koncert finałowy, jednak sytuacja roku 2021 związana z COVID-19 była na tyle nieprzewidywalna, że od początku spotkań edukacyjnych dzięki zaangażowaniu prowadzących, a przede wszystkim dzięki entuzjazmowi i aktywnej postawie muzykujących dzieci i młodzieży było wiadomo, że na koncercie nie może się skończyć – mówi ks. Marek Ludwig, nauczyciel katecheta w Szkole Podstawowej nr 14 w Gliwicach.

Materiał na płytę został nagrany w Domu św. Jacka w Sośnicy – wyjątkowym miejscu spotkań na kulturalnej mapie Gliwic. Na płytę składa się sześć utworów, w tym „Ach i och – Gliwicka Pastorałka”, do której słowa napisali młodzi sośniczanie, a muzykę skomponował Konrad Kuchciak, odpowiedzialny za aranżację, produkcję muzyczną i – wraz z Kamilem Milczarkiem – współprowadzący warsztaty.

Dwa koncerty dla rodziców i przyjaciół dzieci zaangażowanych w nagranie płyty odbyły się 12 grudnia w Domu św. Jacka w Sośnicy. Jednego z tych występów wysłuchał między innymi Adam Neumann, prezydent Gliwic. Krążek swoją oficjalną premierę będzie miał na Jarmarku Sośnickim 18 grudnia. Od tego dnia cały album będzie dostępny na YouTube’ie: https://linktr.ee/gliwickapastoralka.

podczas koncertu
śpiewające dzieci
występ grupy młodzieżowej
prezydent Gliwic na scenie
podczas koncertu
śpiewające dzieci
występ grupy młodzieżowej
prezydent Gliwic na scenie

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking