Zbiórka elektrośmieci

Добавлено: 22.10.2021 / Раздел:
baner

Masz zużyty albo niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny? Pod żadnym pozorem nie wrzucaj go do kontenera! Trwają dzielnicowe zbiórki elektrośmieci.

Zepsute albo przestarzałe pralki, telewizory, elektroniczne urządzenia i gadżety, zużyty sprzęt oświetleniowy – to nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w soboty będzie stał zaparkowany w wybranych gliwickich dzielnicach.
W sobotę 23 października elektrośmieci będzie można oddać:
•    godz. 10.00–12.00 – Śródmieście, ul. Ziemowita (parking przy katedrze)
•    godz. 12.30–14.30 – Czechowice, ul. Nad Łąkami/ul. Toszecka
Wszystkie terenowe punkty odbioru i godziny przyjmowania elektrośmieci są dostępne w zakładce Harmonogram wywozu na stronie segreguj.gliwice.eu. Zebrane od mieszkańców elektroodpady są ponownie przetwarzane. Stosuje się do tego technologie przyjazne środowisku.
Uwaga! Elektroodpady dostarczać na miejsce zbiórki w określonych w harmonogramie godzinach! Wcześniejsze składowanie elektroodpadów jest zabronione! Odpady będą przyjmowane wyłącznie w obecności pracowników firmy odbierającej, tak aby nie dochodziło do zaśmiecania terenu, na którym zbiórka jest organizowana. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking