Kulturalna ulica

Добавлено: 06.10.2021 / Раздел:
w galerii fotografii fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Ulica Kaczyniec i jej sąsiedzi od 6 do 9 października będą sceną festiwalu artystycznego Kaczyniec Kulturalnie. W programie dziesiątej edycji tej imprezy są wernisaże i mapping.

Festiwal rozpocznie się w środę 6 października o godz. 18.00 wernisażem wystawy „40 lat minęło… Batik, rysunek, grafika” Heleny i Józefa Szubów w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych (ul. Studzienna 6). Prace gliwickich plastyków będzie można oglądać końca października. W czwartek 7 października o godz. 18.00 rozpocznie się otwarcie wystawy „Assemblage” Mirosława Wszołka w galerii Czarno Izba (ul. Wodna 4).

Na godz. 18.00 w piątek 8 października zaplanowano wernisaż dwóch wystaw w Centrum 3.0: „Bożena onirycznie – malarstwo” Bożeny Szwai i „Obiektów” Wojtka W. Zielińskiego. W sobotę 9 października o godz. 18.00 swoją wystawę „Fotografia otworkowa” otworzy Piotr Szewczyk w galerii Art.-Studio (ul. Kaczyniec 26). Po wernisażu na elewacjach kamienic przy ul. Kaczyniec zostanie zaprezentowany artmapping.

Organizatorem festiwalu sztuk wizualnych Kaczyniec Kulturalnie jest Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice i objęty patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking