Sukces kodersów

Добавлено: 01.10.2021 / Раздел:
dzieci i nauczyciel przy laptopach Fot. materiały organizatora

To był prawdziwy frekwencyjny sukces – w dziewiątej edycji akcji „Koduj z Gigantami” wzięło udział niemal 11 tys. uczestników z Polski i zagranicy. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Zakończyła się dziewiąta edycja największej bezpłatnej, ogólnopolskiej i społecznej akcji edukacyjnej z programowania i matematyki ,,Koduj z Gigantami –starcie gigantów, programistyczny bój bohaterów najlepszych gier”. W trwających dwa tygodnie zajęciach stacjonarnych i online wzięło udział ponad 9500 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Polski i 1200 z Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile, Meksyku oraz Bośni i Hercegowiny.
Ostatnia edycja akcji „Koduj z Gigantami” została osadzona w 7 najpopularniejszych grach: MINECRAFT, FORTNITE, BRAWL STARS, AMONG US, ROBLOX, CS GO i League of Legends. Młodsza grupa wiekowa zgłębiała podstawy programowania w środowiskach: Scratch, Minecraft, AppInventor i Roblox, a uczniowie klas 7-8 oraz starsi w środowisku C#, Visual Studio oraz Python.
To nie wszystko – podczas warsztatów online uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę matematyczną z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej. Program powstał w oparciu o próbne testy ósmoklasisty i maturzysty przygotowane przez egzaminatora Centralnej Komisji Edukacyjnej, a rozwiązania były omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki. Młodzież miała też okazję skorzystać z platformy integracyjnej Discord, a dzięki niej nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia i zagrać z rówieśnikami.
„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Poszerzyliśmy naszą akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki, które są odpowiedzią na potrzeby rozwoju kompetencji przyszłości u dzieci i młodzieży. Chcemy, aby matematyka stała się dla uczniów zrozumiała i umożliwiła ich wieloaspektowy rozwoju intelektualny – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.
Organizatorzy przygotowali też konkurs programistyczny dla uczniów klas 1-4 oraz uczniów klas 5 i starszych. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.kodujzgigantami.pl.Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na: www.giganciprogramowania.edu.pl.
Organizatorem „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła Giganci Programowania. Akcję wsparł Prezydent Miasta Gliwice. (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking