Śląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami

Добавлено: 07.10.2021 / Раздел:
banner

Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbywać się będzie od 9 do 15 października 2021 roku. Galę otwarcia zaplanowano na 9 października nad katowicką Rawą. Inaugurację będzie można oglądać także online.

10 października natomiast publiczność zostanie zaproszona na bulwary Rawy (niektóre wykłady będą transmitowane online). Aby wziąć udział tego dnia w festiwalu, należy pobrać bezpłatną wejściówkę. Przestrzeń festiwalowa rozciągać się będzie od rynku w Katowicach poprzez ulicę Teatralną, bulwary Rawy i tereny pobliskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego aż po budynek Wydziału Prawa i Administracji. W programie znalazły się warsztaty, wykłady, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty oraz spotkania z polskimi i zagranicznymi gośćmi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli do dyspozycji:

  • cztery strefy specjalne,
  • dwanaście scen,
  • sześć obszarów wiedzy,
  • dwa Przystanki Nauka,
  • „Drzewo opowieści” – przestrzeń, w której czytane będą fragmenty książek Stanisława Lema,
  • dwa obszary warsztatowe.

Z kolei od 11 do 15 października festiwal przeniesie się do przestrzeni internetowej, a każdy dzień będzie poświęcony innemu obszarowi wiedzy: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ŚFN KATOWICE oraz na Facebooku.

Imprezę objął patronatem prezydent Gliwic Adam Neumann. (mat. org.)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking