Młodzi Giganci na start!

Добавлено: 27.08.2021 / Раздел:
dzieci przy laptopach Fot. materiały organizatora

Ruszyła rejestracja do 9 edycji międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów programowania „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistycznego boju bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania.

Akcja edukacyjna potrwa od 11 do 26 września. Odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach.
Dla uczestników przygotowano tworzenie gier w Scratch, przygody w Minecraft, profesjonalne tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor oraz programy i aplikacje w języku C# oraz Python.
Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym można zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.
Ponadto, podczas warsztatów Koduj z Gigantami będzie można zagłosować na Najlepszą Grę Wszechczasów. Rywalizują: Minecraft, Fortnite, Among Us, Roblox, Brawl Stars, League Of Legends i CSGo. W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.
Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5-godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych - mówi Adrian Czechowski, trener Giganci Programowania.
Koduj z Gigantami to nie tylko zajęcia z programowania, ale też dodatkowe zajęcia z matematyki Matematyczni Giganci. To warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji.
Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI, ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.
Patronami honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast, m.in. Gliwic.
Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie: www.kodujzgigantami.pl. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking