W Europie Centralnej będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19

Добавлено: 17.08.2021 / Раздел:
szczepienie fot. Freepik

Od 20 sierpnia, w każdy piątek i sobotę, w Europie Centralnej będzie się można zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Na miejscu na wszystkich chętnych czekać będą przedstawiciele Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu – placówki odpowiedzialnej za organizację punktu od strony medycznej. Każdy pacjent, po wypełnieniu kwestionariusza, przejdzie kwalifikację, a po szczepieniu otrzyma od ręki Unijny Certyfikat COVID. W centrum zorganizowana zostanie też poczekalnia przeznaczona na 15-minutowy odpoczynek po przyjęciu szczepionki, podczas którego nad zdrowiem i samopoczuciem pacjenta będzie cały czas czuwać personel medyczny. Ze szczepienia w Europie Centralnej będą mogły skorzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.  

Punkt szczepień w Europie Centralnej będzie czynny w piątki w godz. 16.00 – 21.00 oraz w soboty w godz. 10.00 – 21.00. Lokalizację tę można również wskazać podczas rejestracji internetowej (pacjent.gov.pl) lub telefonicznej (bezpłatna infolinia 989) . (CH Europa Centralna)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking