Design w terenie!

Добавлено: 17.08.2011 / Раздел:

Już tej jesieni w wybranej gminie województwa śląskiego przez 7 dni będą pracować studenci pod okiem uznanych projektantów – informuje samorządowy portal województwa www.slaskie.pl.

Młodzi wraz z samorządowcami oraz mieszkańcami spróbują rozwiązać problemy związane z przestrzenią publiczną.
W projekcie ma szansę uczestniczyć jedna wybrana gmina. Zadecydują o tym liderzy instytucji samorządowych, którzy do 25 sierpnia wyślą online formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.design-silesia.pl. Wspólne warsztaty „Design w terenie!" odbędą się w październiku. To inicjatywa łącząca zespół uznanych projektantów z Akademii Sztuk Pięknych kierujących grupą studentów oraz samorządowców zainteresowanych zmianami w przestrzeni publicznej.
Jesienne warsztaty to dla wybranej gminy okazja do rewizji dotychczas wprowadzonych rozwiązań, ale i do wypracowania propozycji nowych zmian. Zajęcia mogą dotyczyć m.in. zagadnień związanych z organizacją transportu miejskiego, funkcjonalnością elementów wyposażenia przestrzeni miejskiej, terenów rekreacyjnych, budynków użyteczności publicznej oraz systemów informacji w gminie – wyjaśniają organizatorzy. „Design w terenie!" został zorganizowany w ramach projektu „Design Silesia II" wspierającego rozwój sektora kreatywnego w województwie śląskim. Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking