„Ulicznicy” z powrotem w naszym mieście

Добавлено: 22.06.2021 / Раздел:
występ w parku Chopina Ulicznicy 2019 (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)

Z przyjemnością informujemy, że XIV Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach rozpocznie się w sobotę 3 lipca. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, Miasto Gliwice zaprasza!

Od 3 lipca do 1 sierpnia w Gliwicach zaroi się od aktorów, cyrkowców i akrobatów. W wakacyjne weekendy zaplanowano mnóstwo wydarzeń w ramach czternastego festiwalu „Ulicznicy”. Wszystkie występy będą odbywać się w zielonym i gościnnym parku Chopina.

W programie jest kilkanaście mocnych punktów – dla najmłodszych i tych nieco starszych. Poza polskimi artystami, na festiwalu zaprezentują się także goście z zagranicy, między innymi Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Organizatorzy przygotowali bardzo różnorodne propozycje – spektakle dla dzieci, popisy cyrkowe, widowiska muzyczne, monodramy. Będzie bajecznie, zaskakująco, trochę śmiesznie, a czasem wzruszająco!

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 lipca, czeka nas tak zwany weekend otwarcia. Pierwszego dnia wystąpi dobrze znany gliwiczanom Teatr Barnaby z marionetkowym spektaklem dla dzieci „O Rycerzu Pryszczocerzu i Królewnie Pięknotce” (godz. 16.00). Po zmroku, o godz. 21.30, rozpocznie się widowisko muzyczne „Synowie Muzytronu” w wykonaniu Muzikantów. Inspiracją do autorskiego spektaklu była… pandemia koronawirusa i to, jak ten czas zamknięcia wpłynął na działalność kulturalną. Muzikanty zapraszają do objazdowej przyczepy grającej! Niedziela 4 lipca będzie należeć do duetu żonglersko-muzycznego Jemioła & Szwed. Humor, emocje i świetna, grana na żywo muzyka to ich znaki rozpoznawcze. Widowisko rozpocznie się o godz. 18.00.

artysta cyrkowy w otoczeniu dzieci
Ulicznicy 2019 (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)
występ w aprku Chopina
Ulicznicy 2019 (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)
artysta cyrkowy w otoczeniu dzieci
występ w aprku Chopina

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking