Mistrzowskie rakietki. Brawo, KTS!

Added: 13.10.2020 / Раздел: / pdf
dziewczyny graja w ping ponga fot. materiały organizatorów

Wielki tenis stołowy po raz kolejny zagościł w Gliwicach. Od 8 do 11 października w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” zmagali się uczestnicy Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. 150 osób rywalizowało w 5 kategoriach: grze pojedynczej, grze podwójnej kobiet i mężczyzn, grze mieszanej oraz w grze drużynowej.

W prestiżowym turnieju współorganizowanym przez Śląski Związek Tenisa Stołowego w Gliwicach oraz Polski Związek Tenisa Stołowego dobrze spisały się zawodniczki, które w sezonie 2020/2021 wzmocniły skład Klubu Tenisa Stołowego Gliwice. Po srebrny medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej sięgnęła Dominika Gilewska grająca w parze z Iloną Sztwiertnią, z kolei brąz w rywalizacji drużynowej przypadł w udziale Natalii Gąsior.

Pozytywnie wypadł też występ drużynowy zespołu juniorów. Krzysztof Gumiński, Arkadiusz Mugowski i Aleksander Lillien dotarli do ćwierćfinału, by ostatecznie ulec przyszłemu zwycięzcy turnieju – zespołowi KS Bogorii Grodzisk Mazowiecki (1:3).

Mistrzostwa Polski Juniorów to już kolejna, po Międzynarodowym Turnieju ITTF Challenge Gliwice Polish Open oraz Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów, prestiżowa impreza rozgrywana na terenie Gliwic.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking