Teatr nie zna granic

Обновлено: 06.07.2020 / Раздел: / pdf
aktorzy w białych kostiumach występują w spektaklu fot. J. Astaszow / materiały organizatora

Spektakl „Pod kolor” Teatru Miejskiego w Gliwicach oglądają dzieci w najdalszych zakątkach globu. Wszystko za sprawą projektu edukacyjnego gliwickiej polonistki i szefowej międzynarodowej organizacji „Face to Face With The World”.

Przedstawienie w reżyserii Daniela Arbaczewskiego można oglądać w Internecie. Wśród widzów, obok małych gliwiczan, są także dzieci z tak odległych krajów, jak Bangladesz czy Uganda. Spektakl „Pod kolor / Under colour” jest dostępny w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, aż do kwietnia 2021 roku. Przedstawienie można zobaczyć bezpłatnie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Scenografię i kostiumy przygotował Dariusz Panas. W przedstawieniu występują Iga Bancewicz, Antonina Fedorowicz i Rafał Domagała.

Do Afryki i Azji przedstawienie trafiło za sprawą Anny Hory-Lis, założycielki i szefowej międzynarodowej organizacji „Face to Face With the World”, która wraz z grupą pasjonatów prowadzi lekcje zdalne, w których biorą udział uczniowie z całego świata. „Face to Face With The World” to projekt realizowany według pomysłu Anny Hory-Lis w kilkudziesięciu placówkach oświatowych w Polsce i 28 państwach na całym świecie. Wiecej informacji o szerokich działaniach organizacji można znaleźć na Facebooku (klik).

dzieci w klasie
fot. archiwum A. Hory-Lis
dzieci oglądają spektakl na ekranie
fot. archiwum A. Hory-Lis
grupa dzieci oglądających spektakl
fot. archiwum A. Hory-Lis
dzieci trzymają kolorową tablicę
fot. archiwum A. Hory-Lis
dzieci w klasie fot. archiwum A. Hory-Lis
dzieci oglądają spektakl na ekranie fot. archiwum A. Hory-Lis
grupa dzieci oglądających spektakl fot. archiwum A. Hory-Lis
dzieci trzymają kolorową tablicę fot. archiwum A. Hory-Lis

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking